Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZAČNI SE USMÍVAT

                 ÚSMĚV

 

Úsměv nás nic nestojí a přeci se neusmíváme. To, co používáme a čemu říkáme úsměv, je jen strojená a naučená maska, stejná jako když se nás někdo zeptá jak se máme a my odpovíme; dobře.

Naučili jsme se automatické grimasy úsměvu, za kterými není žádná emoce, cit, ani láska. Můžete namítat že to není pravda, ale kdo z vás když se na někoho usměje ví, že to není jen ze slušnosti?

Úsměv je vyjádření vnitřní pohody, klidu a lásky, je to vyjádření pokory a úcty, je to navození pozitivní energie, nejen pro sebe, ale i pro druhé.

2bd321c155f481b2746d7ac96b0565b6.jpg

Pokud se na někoho strojeně usmějeme a uvnitř sebe cítíme odtažitost a pohrdání, tak potom škodíme sami sobě, protože si v sobě utváříme masku, která nás časem tak zaobalí, že se staneme jen chladnými vypočítavými panáky bez citu. Často nedokážeme rozpoznat správně situaci a začneme se usmívat i ve chvílích, kdy to není vůbec vhodné. Můžeme to vidět u lidí, kteří jsou zahnaní do kouta, nervozní, nebo se nedokáží vyrovnat s určitou situací a bezdůvodně se rozesmějí. Když ztrácí pevnou půdu pod nohama a jsou nejistí.

7582a00ba6462d34a3c5fc12e0830e3c.jpg

Smích a úsměv má být vždy vyjádřením naprostého klidu duše a harmonie s okolím. Člověk však často používá smích jen k tomu, aby druhého ranil. Jsou to časté výsměchy, které používají už i u dětí, je to ironický smích,nebo hysterický smích.

Někteří lidé místo pláče v určitých situacích používají právě tyto druhy smíchu? Co tím zastírají? Je to bezmoc a strach. Pro někoho je lepší ukázat hysterický smích, než se rozplakat a nastolit tak v sobě harmonii.

 

Zkuste si jak váš smích funguje. Nevkládejte do tohoto cvičení emoce.

 Zavřete si oči, tvář je bez úsměvu, vnímejte pocit své tváře. Cítíte jak jste vážní. Až si toto uvědomíte, začněte měnit ve tváři mimiku do úsměvu, to znamená rozšiřte ústa a opět vnímejte pocit. Vnímáte rozdíl pocitu při úsměvu? Určitě ano, je vám jaksi líp. Teď otevřete oči a udělejte to samé s otevřenýma očima. Cítíte jaký je rozdíl vážné tváře a úsměvu? A to jste do toho nevložili emoce. Zkuste to znovu a do úsměvu vložte radost a lásku.

Jak se teď cítíte?

c6f45f7633e4224eee21a8cda3bae184.jpg

 

Chtěla jsem vám tímto cvičením ukázat jak je úsměv důležitý nejen pro nás samé, protože v nás dokáže naladit povznášející pocit, ale také pro druhé, kteří když do úsměvu dáme lásku a usmějeme se na ně, dokážeme jim tyto krásné pocity prostřednictvím úsměvu předat. Ale pokud bude nás úsměv strojený, studený a pouze ze zdvořilosti, nic nikomu nebudete předávat.

Stačí se vědomě usmát s láskou na prodavačku, na dítě, na starého nemocného člověka. Zázrak je v tom, že nepředáváte jen mimický úsměv, ale hlavně předáváte lásku, která je tak potřebná a sami sebe naladíte do krásné pozitivní energie a nebudete mít potřebu se rozčilovat a používat hrubá slova.

Dobře se říká že „ s úsměvem jde všechno líp.“ Když dáte úsměv druhému ve chvíli, když ho bolí smutkem srdce, hodně pro něho uděláte, ale musí to být úsměv povzbuzující, plný energie.

S úsměvem se dá kouzlit a ten kdo ovládá tyto schopnosti dokáže druhým hodně pomoci. K úsměvu patří i vlídná slova, na to se nesmí zapomínat.

Zkuste se odlišit od těch zamračených a nepříjemných lidí s chmurnou tváří, kteří mají v hlavě jen sami sebe a svůj kalkul.

Začněte se usmívat, z počátku třeba jen v autě i když jedete sami. Naučte se zacházet se svou tváří a pocity, naučte se usmívat. Pro sebe, pro druhé i pro celý svět. Možná se k vám přidají další a další a svět bude o něco radostnější.

c13dbdda4d5c7a45a6ed8d4adc6ab71d.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář