Jdi na obsah Jdi na menu
 


Země

 

 Země; modrá Planeta, záhadná, překrásná, živá, milosrdná. Stala se naším domovem a nabídla nám své bohatství ve všech formách i podobách. A my lidé to přijímáme s naprostou samozřejmostí a nejen to, zašli jsme tak daleko, že se snažíme Planetu ovládat, a hrát si na Bohy.

  Jak daleko je člověk schopen ve své lakotě, hamižnosti a falešné představě o moci zajít, a nevidět jak Planeta Země pláče, jak se bouří, dusí, brání a varuje. Smutné je, že právě ti, co vytváří nestabilitu Země, mění klimatické podmínky, drancují ji, zpeněžují, si neuvědomují, že i oni jsou na ni závislí, že i oni na ní žijí a potřebují ji.

4664216_.jpg

   Svět se pere o peníze, je to jediná priorita, která člověka zajímá a za ty špinavé peníze obětuje to nejvzácnější, obětuje zázrak ve Vesmíru, kterým je živá Planeta Země.

   Problém, který se odehrává v celosvětovém měřítku, je tak zamaskován, že obyčejným lidem na mysl vůbec nepřijde, že se děje něco zlého. Sem tam si vyposlechnou zprávu v televizi nebo si jí přečtou v novinách či na internetu, a víc je to nezajímá. To, že se z Planety stává obrovská skládka odpadu, která zasahuje už i do oceánů, že se okolo Země vytvořil temný obal negativních energií, to že nám berou slunce, že pijeme otrávenou vodu, to, že se vypalují pralesy a místo nich se sází palmy na olej, to, že se vyhlazují kmeny původních obyvatel, že na nás rozprašují chemické sajrajty…

4664222_.jpg

   Nemá cenu se rozepisovat. Stále jen informace, ale žádná odezva na změnu. Stále se řeší neskutečné kraviny, strana zelených dokáže zablokovat výstavbu dálnice pro nějakou žábu či brouka, ale že se topíme v odpadcích, že mizí zemědělská půda, že se rozprodávají lesy a dřevo, že jsme zavaleni plasty, že silnice jsou přetížené Tiráky a starými auty, to nechává tyto ochránce přírody naprosto klidné.

4664219_.jpg

  Možná ani nevíte jak hrozné to je, a taky je možné, že jste lhostejní a nepřemýšlíte o tom, jak byste vy sami mohli pomoci. A třeba tím, že nebudete používat igelitové tašky, nebudete kupovat vodu v lahvích, protože je škodlivější než voda z vodovodu a jiné maličkosti. Všichni na tom neseme nemalý podíl, protože naše lidská pohodlnost vystoupala do závratných rozměrů. Vůbec se nepozastavíme nad tím, že kvůli lidské sobeckosti, nenasytnosti, umírají zvířata, protože se jim bere jejich přirozené prostředí, bereme jim přírodní domovy, trávíme jim postřikama potravu, nikdo se nepozastaví, kolik se otráví zvířat jen řepkou.

4664215_.jpg

  Planeta se brání, ale ztrácí sílu, z pohledu Vesmíru není pěkný pohled na Zemi, to, co nám ukazují ze satelitů, je hodně zkreslené a vyretušované, realita je úplně jiná. Halíme se do neonového neprodyšného oblaku, aby entity, které žijí v podzemí, mohly nenápadně pobývat i na povrchu, protože nesnáší sluneční paprsky. Proto se nám bere slunce, všimněte si, že zakázali i žárovky, které vydávali teplé světlo, místo toho opět studený nepřirozený neon. Omlouvají to tím, že je úspornější. A lidé mlčí.

4664221_.jpg

  Když jsem naposledy mluvila s Almachielem, říkal mi, že je už velký problém navazovat s člověkem kontakt, protože světelné proudy okolo Země mizí.

  Země patří nám všem, ale my si nedokážeme ubránit své právo, stále mlčíme a jen se přizpůsobujeme.

4664220_.jpg

  Když umře Planeta, umřeme my všichni a spoléhat se na to, že za našeho života se nic významného nepřihodí, proto se nás to netýká, je to nejhorší, jak se člověk k tomu může postavit. Vždyť přeci máme děti, vnoučata a nemůže nám být jedno, v čem budou žít. A jednou se můžeme znovu na Zemi narodit, a co tu najdeme? Zdevastovaný svět, plný otroků a násilí.

  Lidé si přestali všeho vážit, hlavně že mají plná břicha a peníze, taková je dnes doba.

4664214_.jpg

  Kolikrát si říkám, proč vlastně tyto články píšu, pro koho, koho to zajímá, ale já si myslím, že i kdyby to oslovilo jen jediného člověka a otevřelo mu to oči, pak to za to stojí.

  Lidé by měli žít v radosti, štěstí, ale měli by také přemýšlet, žít se dá s moudrostí a láskou a ne s lhostejností a hloupostí. Pokud Planetu zničíme, jiná už nebude, a měli by si všichni uvědomit, že Země není nezničitelná, můžeme to vidět na jiných Planetách v naší sluneční soustavě, co z nich zbylo, jen pusté mrtvé koule, které se snaží mimozemské civilizace znovu oživit. Ale toho my se nedočkáme. Věnujte pozornost důležitým věcem a nenechte se vmanipulovat do malicherností, které jsou pouhou zástěrkou k zastření toho důležitého.

640057-top_foto1-qzhb3.jpg