Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravda

 

  Dostali jsme se jako lidstvo do situace, kdy nikdo nikomu nevěří. Svět je plný lží, a do toho světa spadáme i my jako jednotlivci. Naučili nás nemluvit pravdu, protože pravda je směšná, nepřijatelná a dostává nás do pozice bláznů. Lžeme přátelům, lžeme rodině, lžeme všem a hlavně, lžeme sami sobě. Navykli jsme si, že pravda je nepohodlná a špatně se poslouchá, a lež se pro nás stává více a více prioritou.

  Vina není v člověku jako takovém, vina je v přizpůsobivosti se, lidskému společenství, režimu a životu okolo nás.

  Všichni, s kým se o tom bavím, říkají, že raději slyší tvrdou pravdu, než krásnou lež. Musím se usmívat, protože vím, že lžou. Pokud jim někdo řekne pravdu do očí, buď se rozlítí, naštvou, obhajují se, hádají, vymlouvají. Nikdo neumí pravdu přijmout s pokorou a beze slov.

  Stále zde píši o pravdě, ale žádná pravda není, je jen popis události, člověka, situace, tak jak je to každý schopný vnímat a pokud nedokážeme přijmout jeho názor a jeho pohled na věc, říkáme, že tento člověk lže.

   Pravda má totiž dvě tváře, a pokud je pochopíte, utvoříte si nový pohled na celou věc.

První tvář pravdy je ta, kdy člověk vypráví, sděluje a informuje o něčem, co skutečně prožil, byl v té události přítomen a prožíval pocity. Pak jeho sdělení je naprosto pravdivé a nezpochybnitelné, a ten kdo toto sdělení vyslechne a přesto dokáže o tom člověku říci, že je lhář, tak by si sám měl uvědomit, že něco v něm není v pořádku, možná málo sebevědomí, agresivita, neschopnost…

  Když jdou informace od člověka, který byl přímo u zdroje, tak je to jeho pravda a s touto pravdou nás seznamuje, informuje, abychom si mohli s ním udělat nějaký obrázek o té dané události. Pravda takového člověka je nezpochybnitelná. Pokud ale nastane zpochybnění, okamžitě se rozpoutá boj, který přináší obhajování a na druhé straně zlehčování a zesměšňování.  Takto se přijímá mezi lidmi PRAVDA.

 

  Druhá tvář pravdy je ta, kterou člověk sděluje už přes „ tichou poštu“, jeden něco řekne, druhý to vyslechne a předá to dál s vlastním zkreslením, protože to neprožil, nebyl u zdroje, jen to slyšel; jedna paní povídala.  Toto přátelé, PRAVDA NENÍ, toto je pouze zmanipulovaný informativní blábol, kterých slyšíme ve zprávách, čteme v novinách, nespočet. Tyto zprávy jsou upravené tak, aby se dobře poslouchaly, aby vzbudily emoce nebo úžas, a hlavně, aby vytvořily v lidech strach a obavu.

   Můžete si myslet, že některé zprávy jsou pravdivé, protože se opravdu staly. Ano staly se, ale staly se bez té smetánky a pozlátka, která každou událost dokresluje. Staly se bez toho, aby v nás vzbuzovaly strach a proto se musí dokreslit, abychom v sobě probudily, strach a obavy. Je dobré nevěřit, nezatěžovat si hlavu, pouze vyslechnout a nechat být.

  Může se vám to zdát jako sobectví, ale ne, je to jen čistý náhled. Pokud si budete s každou negativní zprávou lámat hlavu, budete nervózní a stane se, že začnete nadávat na lidi, režim, a v podstatě ani nevíte proč, jen snad proto, že jste se něco doslechli, a chcete tím dát najevo falešnou účast.

  Čím více se budete zapojovat do těchto lží, tím více se na vás budou valit. Myslíte si, že je nutné vědět co se okolo vás děje, ale věřte, že není, protože nic nezměníte, jen si zatížíte hlavu.

  Uvědomte si, kolik zpráv denně slyšíte, a kolikrát jste něco změnili? Nikdy. Tady nejde o to, abyste měnili svět, pokud nezměníte sami sebe, tady jde o to, abyste byli plní informací, které jsou naprosto bezvýznamné, a aby se vám přetěžovala mysl. Vezměte si třeba zprávy o celebritách, koho zajímá, kdo je s kým těhotný, kdo jede na dovolenou a kam atd. A to nemluvím o dalších bracích, které se nám dostávají do hlavy. Jak můžete v těchto informačních slátaninách najít nějakou Pravdu?

  Důležité je, abyste pravdu prožívali osobně, a to co prožijete, vám mnoho dá a je jedno, zda to bude nepříjemné, nebo příjemné a pokud budete své prožité události někomu sdělovat, vždy s rozmyslem, protože ne každý je dovede přijmout s moudrostí. Nikoho totiž nezajímá váš prožitek, vaše trápení, nebo radost, většinou to v každém jen vzbuzuje závist a zpochybňování a to nemáte zapotřebí. Svou pravdu říkejte člověku, se kterým jste na stejné vlně, který má podobné prožitky, prošel podobnými nebo stejnými událostmi, jen takový člověk přijme vaši pravdu s vážností. A každý z nás si vážnost zasloužíme, zasloužíme si, aby nám někdo byl schopný naslouchat, a každý máme možnost si najít toho svého pravého posluchače. Oni jsou totiž různí posluchači, ti, co poslouchají, jen aby mohli šířit drby, nebo ti, kteří to vyslechnou ze slušnosti, a vůbec je to nezajímá, a ti kteří to vyslechnou a srovnávají se sebou samým. (to se týká zdravotních prožitků)

  Pravda je hra, je to hra klamu a iluzí, je to hra podstaty a stavu, a my bychom k ní měli přistupovat s moudrostí, protože Pravda nám může dát mnoho, ale také nám může mnoho vzít.

e971e034675f302d7750.jpg