Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krása

 

Krása

 Krása je všude okolo nás a je i v každém člověku bez ohledu na jeho tvář či tělo.

  Člověk se na vše dívá povrchně, nebo se samozřejmostí, protože ho krása provází od narození.

Přestali jsme jí však vnímat jako něco výjimečného, jako něco co není samozřejmostí. Zapomínáme, že je to boží dar, který nás obklopuje a který se ukrývá v nás, v každé buňce našeho těla, protože ta buňka pracuje pro nás, pracuje, abychom mohli žít.

  Člověk je krása v mnoha podobách, není však v uměle vytvořené tváři, není v uměle vytvořeném, nebo spíše přetvořeném těle. Je v přirozenosti každého člověka.

 

  Když se na sebe díváte do zrcadla, velká většina z vás řekne, že se sama sobě nelíbí, ale už si nepoloží otázku, z jakého důvodu má k sobě takový negativní postoj, co to zapříčinilo? Možná to vzniklo v dětství z dětské nerozumnosti, kdy dítě řekne druhému,“ty jsi ošklivý, ty jsi divný!“

  Je třeba změnit pohled na sebe, a uvědomit si, že jsme boží zázrak, který není samozřejmostí, ale je darem. Je třeba si uvědomit, že jsme právě takoví, jakými nás chce Bůh mít, protože vše má svůj důvod, nic se neděje náhodou.

  Napadlo vás někdy poděkovat svému tělu za to, že vám umožnilo žít, tvořit, prožívat?

  Podívejte se třeba na své ruce, své nejvěrnější kamarádky, které vám slouží bez únavy a jsou vždy připravené pro vás pracovat. Vy se pouze snažíte, aby vaše ruce byly krásné, obdivuhodné, děláte si umělé nehty, a vystavujete je, ale o tom to není, ruce jsou nástrojem převážně duchovním, a vše na rukou má svůj význam. Prsty, rýhy na dlaních, nehty ve své přirozenosti, prostě vše. Není náhoda ani to, že vaše prsty jsou nestejně dlouhé, a jsou postavené tak, jak jsou.

  Lidé toto nevědí, někteří lidé berou své tělo jako přítěž, protože se jim nejen nelíbí, ale dokonce hnusí.

 Jenže lidská těla jsou dokonalá. Jsou systémem, který je stejně dokonalý jako celý Vesmír, protože naše tělo je Vesmírem, kterému mnoho moudrých porozumělo.

  Každý člověk má v sobě krásu vlastního slunce, je to jiskra božího světla, která ho dělá právě takovým jakým je. Není člověka zlého, je jen člověk nešťastný, který sebou nechá manipulovat, a jeho láskyplný postoj se mění v nenávist. S nenávistí a agresí se žádný člověk nerodí, to z něho udělá společnost, zasune do pozadí jeho Světlo a nastolí v jeho mysli tmu, ta pak vytváří hodnoty zla a násilí.

4e66c271e9e4.jpg

 

  Nejvíce vnímáme krásu v létě, kdy všechno kvete, svítí slunce a je nám příjemně na těle i duši. Tehdy se cítíme nějak lépe, a dokážeme přijímat krásu celým tělem. Jsme více spojeni s přírodou, cítíme se v ní dobře a nabíráme síly. Všude okolo nás je plno barev, vůní a boží krásy.

  Lidé, kteří mají své světlo upozaděné, tuto krásu přehlíží, nebo dokonce ničí. Nic jim neříká louka plná nádherných lučních květů, klidně ji rozorají, zničí a postaví na ní nepěkné stavby v podobě skladů. Dokáží ničit lesy a nevidí zvířata, kterým berou jejich přirozené prostředí. Tito lidé jsou zaslepení mocí a penězi.

  Je třeba si krásu Země i přirozenou krásu těla chránit, protože když to neuděláme, budeme žít v prázdném světě jako umělé figuríny a budeme se propadat tam, odkud není návratu.

  Vnímejte svou krásu a naučte se jí přijímat takovou jaká je, naučte se poděkovat třeba svým nohám za to, že jsou zdravé a nosí vás na cestě života. Poděkujte svým očím, že můžete vidět svět, poděkujte svým orgánům za to, že správně fungují. Mějte ke svému tělu úctu ať už je jakékoli, protože právě toto tělo je jedinečné, dokonalé, a krásné. Rozsvěcujte v něm neustále světlo lásky, aby mohlo zářit, aby mělo sílu do dalších let.  Netrapte ho přejídáním ani dietami, protože jedno i druhé jsou k ničemu, jen oslabují mysl. Přijměte se takoví, jací jste, v tom je ta krása, v tom je ten pravý smysl vaší existence.

Abyste porozuměli, o čem mluvím a co tím chci říci, abyste porozuměli KRÁSE, tak je třeba vědět, že krása je Láska přetvořená do hmoty, je to láska, která tvoří, je to síla Stvořitele a láska nemůže být nikdy ošklivá, nemůže být zlá, je to světlo čistého Vědomí Stvořitele a z tohoto světla je vše co vidíme i to co nevidíme. Upřednostňujme toto Světlo Lásky a ne nevědomost Tmy.

9e93c08df373.jpg