Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak žít

 

  Jak žít; na to se mě ptá mnoho lidí. Na samotném žití není nic složitého, složitost se ze života stává tehdy, když ztrácíme svůj vlastní úsudek, názor, sebevědomí a vlastní stabilitu. Pak nastává problém.

  Všichni máte ve své mysli představy o krásném životě, máte plno snů a přání, ale stále zůstává jen u představ.

  Je třeba se zastavit na malou chvíli a podívat se na svůj život zblízka a nejen na svůj život, ale hlavně na osobní postoj vůči životu.

  Mnoha lidem bylo vloženo do hlavy, že nejdůležitější je, jít duchovní cestou, musí být láskyplní, nemajetní a nezávislí na penězích a hmotných statcích. V podstatě si musí nechat všechno líbit, aby neukázali tu druhou stránku mince, kterou v sobě každý člověk má, a tou je zloba a vztek. Jenže o tom život není. Uvědomte si, že Stvořitel nám dal naprosto vše, co potřebujeme k životu, byly to přírodní dary, Planeta atd. Člověk si vytvořil další možnosti, které k životu patří. Jsme svobodní lidé, a proto bychom si měli užívat všeho, co se nabízí. Když si někdo dá do hlavy, že peníze nejsou až tak důležité, tak je nikdy mít nebude, protože si vytvořil program toho nejmenšího přílivu peněz.

Když má někdo strach z nemocí, aniž se u něho nemoc objevila, určitě onemocní tím, z čeho má strach, v podstatě si to programem vytvoří a přitáhne. Když se člověk bojí o své blízké, anebo sám o sebe, a ten strach je až chorobný, přitáhne si nehodu nebo i vraždu. Co tím chci říci; že vše co se nám děje je program, který vytváříme anebo, přijímáme.

  Pokud si myslíte, že nežijete v souladu se systémem, který vás směruje, kam potřebuje, aniž byste to zaznamenali, tak najednou budete propadat tomu, že musíte žít duchovně a střídmě. Možná se stanete vegetariány, protože vám lijí do hlavy, že zabíjet zvířata je nemorální a že nám lidem stačí rostlinná strava. Nebojte se i vegetariáni umírají a umírají ochuzeni o pestrou stravu, která je člověku přirozená, od nepaměti jsme masožravci a to nikdo nezmění.

  Vzpomeňte si, kolikrát jste přemýšleli sami nad sebou, zda jste podle jejich měřítek, to znamená štíhlí, nemocní, a jinak deformovaní. Já vždy říkám, „ Jsem taková, jakou mě chce mít Bůh“, a nepřemýšlím nad hovadinami.

  Život, který každý člověk žije, si tvoří sám, sám přijímá do své mysli programy a problém je, že se bojí říkat NE. Pokud dáte na to, co si o vás kdo myslí, jste na nejlepší cestě do pekel, protože se nikdy nemůžete zavděčit všem a i kdyby jen jeden člověk vám cokoli tvrdě vytknul, ihned se hroutíte, že jste špatní, nevidíte ty, kteří vás chválí, ale uvědomujete si pouze toho, co vás urazil a podle něho nastavujete svá pravidla života.

  Jak žít? Úplně obyčejně, žít tak, aby každý den byl radostí, a to neznamená, že musím mít perfektní zaměstnání, že musím být dokonalá, že musím mít hodně peněz, musím jít duchovní cestou atd.

  Uvědomte si, že toto všechno je jen proto, aby se zaměstnala vaše mysl, zatížila, a vy sami jste v té vší myšlenkové špíně nenašli sami sebe. Dobře to mají vymyšleno, média vám říkají jak si uvařit čaj, abyste náhodou nepřevařili víc vodu, jak si vyčistit skvrny, jak, jak.  Přeci nejsme debilové, abychom nedokázali úplně normální přirozené věci, za našich babiček žádné informace nebyly a přeci fungovaly jako dobré hospodyně i manželky.

  Nepřijímejte do hlavy informace z médií, reklam, nesledujte seriály. Je to samozřejmě každého věc, já jen reaguji na otázku, jak žít život.

  Nepotřebujete žádná životní pravidla, potřebujete splnit pouze osobní lidské potřeby, ostatní čas je jen pro vás.

  Když někdo jde „duchovní cestou“, kam vlastně jde,   kolik času ztratí meditací, čtením knih, chozením na přednášky, různým cvičením. Nic z toho ještě nikoho neudělalo duchovního člověka, protože vše, včetně člověka je duchovní od samého prvopočátku. Pokud chce člověk něčemu víc rozumět, neměl by ztrácet tímto čas, ale měl by naslouchat a pak si vybrat člověka, který ví, o čem mluví, má přehled a s tímto člověkem pomalu začít komunikovat, ale i tak se nedá říci, že budou na stejné vlně. V dnešní době je velmi těžké najít někoho, kdo ví, o čem mluví, protože takový člověk se sám neprezentuje, nenabízí své dary a schopnosti veřejně.

  I když budete pronikat do tajů, které jsou za oponou, neznamená to, že budete omezeni ve svém chování, ne, naopak, budete dobře reagovat na podněty zvenčí, budete se umět problémům postavit čelem, přestanete být vystrašení. Jsou i tací, kteří se snaží o poznání, ale nedokáží v sobě vymazat starý zajetý program a když ho vymažou, tak v zápětí přijmou zvenčí nový a dostávají se do kolotoče, ze kterého neví jak ven.

  V každém případě chci říci, že život, který žijete, je jen váš nikoho jiného, nikdo ho za vás neodžije a nikdo se nedostane do vaší kůže. Proto nedejte na žádné podněty a řeči z venčí, buďte sami sebou, pokud chodíte do práce a stěžujete si na kolektiv, není to vina kolektivu, ale je to vina ve vás. Vy máte problém, je to nepřijetí, oddělení, nepochopení, nechodíte do práce, abyste navazovali přátelské vztahy, chodíte do práce, abyste měli peníze. Kdo hledá v zaměstnání přátelství, vždycky pohoří a stejně tak kdo se bude chovat povýšeně, anebo naopak ustrašeně. Vše chce zlatou střední, a pokud se kdokoli rozčiluje, staňte se pouze pozorovatelem bez emocí, nenavazujte nit, jinak vás to semele. Vím, o čem mluvím, i já jsem se tento postoj musela učit, abych od života nedostávala facky, a vyplatilo se, místo ponižování přišla nesmírná úcta a mír.

   Můžete si myslet, že o dnešním životě nevím nic, jsem v důchodu a do práce nechodím, ale věřte, že jsem procházela svým životem podobně jako vy. Pády střídaly vzestupy a do toho energetická zasvěcení od světelných andělských bytostí a výstupy z těla. Jedno však vím, že jaký život si uděláte, takový ho budete mít, na nikom jiném to nezáleží, buď se povezete s davem a budete jeho otrok anebo se odpojíte a stanete se sám svým pánem, který o sobě rozhoduje sám, bez ohledu na to, co si kdo myslí.   Hodně Štěstí!!!

f66f8e26380381c3629582227720ac1e-----kopie.jpg