Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zázrak Vody

 

Malý zázrak

 

Z oblohy se snáší sníh, bílé hvězdičky zmrzlých kapiček vody. Přikrývají celou zem a zdobí jí bělostným krajkovým, které spřádá sama zimní královna.

Chladná a tajemná jako noční krajina zahalená do jiskřivých hvězd spadlých z oblohy. Jen měsíc, ten studený a chladný král noci se smí koupat v její kráse, naslouchat dechu ledové královny.

e46f99125bd3890b6934cabf8a6b02e4.jpg

Jen Ona umí vykouzlit krajinu pohádkové krásy z dešťových kapiček vody. Staví posvátné chrámy, které v podobě křišťálových ledovců plují oceánem. Do těchto chrámů smí nahlédnout jenom slunce, které svými paprsky roztančí barvy do pohádkového tance barev, štěstí a lásky. V tomto tanci se snoubí síla mrazivého dechu a síla žáru slunečních paprsků.

A pak jednou z nenadání, ti sněhová vločka, třpytivá krůpěj vody, přistane na tváři. Jenže, jak se jí dotkne, teplo tvé kůže jí rozpustí a místo bílé hvězdičky zůstane jen malá kapička vody, která ti steče po tváři a nepříjemně tě zastudí.

Kam se poděla ta krása ledové královny, když stačí tak málo a kouzlo zmizí! A ty si jen otřeš tvář a krůpěj jakoby nikdy nebyla.

0dac0a4b7fc022ccf873d58e137805b4.jpg

Až půjdeš zasněženou krajinou, zmrzlý sníh ti bude vrzat pod nohama, tvé boty v něm budou zanechávat šlépěje, malá hnízdečka pro nové a nové vločky sněhu.

Zastav se na chvíli a otevři své srdce dokořán, vnímej tu boží krásu, která jak očistná modlitba umývá celou zem. A spolu s ní si šeptej slova díků za to že je, že dává zemi životadárnou vláhu do jejího bolavého a spěchem zemdleného srdce.

Nech tu bílou krásu prostoupit celým svým tělem a oplácej teplými polibky z tvého dechu, které do mrazivého vzduchu tvoří bílý mlhavý závoj.

A až se ráno probudíš a tvé oči se otevřou jak drobné kvítky pomněnek, spatříš na svém okně překrásnou zimní zahradu, plnou ledových květů, květů, které nevoní a přece tě svou krásou přivádějí do úžasu.

Je to krása tak něžná, že se ti srdce právě probuzené lehce zachvěje.

Není to opravdu jak v pohádce?

b75e6ea3db02b39f115ccb8b718701f4.jpg

Na skle je ledové království, venku je mráz a ve tvém pokoji je příjemně teplo. Až budeš sedět u snídaně, zapřemýšlej k čemu nám slouží tato bílá krása. A až půjdeš ven, vezmi jí do dlaní a nech jí ve svých prstech proměnit ve vodu.

Není to zázrak?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář