Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘEDVÁNOČNÍ ČAS

 

Předvánoční čas

 

Je tu vánoční čas a s ním přichází do našich srdcí zvláštní atmosféra, která dokáže rozehřát každé lidské srdce. Určitě všichni z vás sháníte dárky, abyste udělali svým nejbližším a přátelům radost, nebo jim dali najevo, že na ně prostě myslíte a že do vašeho života patří.

  Vánoce jsou krásné svátky a je velká škoda, že se z nich vytrácí ta pravá pohoda, kdy děti sáňkovaly a bruslily a maminky zatím pekly cukroví, tátové balili skromné dárky pro radost. Na to se nějak zapomíná, protože dnes místo pohody vládne neustále spěch, maminky nestíhají, protože chodí do práce, mají plnou hlavu co komu koupit, aby to bylo kvalitní, protože dnes jsou všichni rozmazlení a zkažení tak, že jim není nic dobré a ještě se jim to zdá málo. Děti očekávají tablety, mobily...

159c0319c926b8430c263aacb61a8133.jpg

Dnešní vánoce, i když je všichni silně vnímáme, probíhají jinak. Už jen to, že není sníh, že se vše nakupuje hotové v supermarketech, že stromky jsou umělé. Co k tomu dodat.

Já si nemyslím, že takto mají vypadat vánoce, lidé se mají veselit s dětmi, nikdo nemá zůstat sám, vždy má být prostřeno pro náhodného hosta.., a maminky by měli dostat dostatek vánočního volna, aby mohli pro rodinu v pohodě připravit kouzlo vánoc.

Když si vzpomínám na své dětství, tak to takhle vždycky o vánocích bylo.

ba65241a4756afd831ee06a8078ab5f4.jpg

 

Dnes je v podstatě vše umělé, vánoce jsou krásné, ale chybí jim vůně. Ta vůně, která je dělá výjimečnými a zázračnými. Chybí vůně sněhu, mrazu, domácího pečení, chybí zpívání koled, lidé nevycházejí do ulic, zavírají se doma a nedokáží se s nikým podělit o radost. Je to logické, protože dnes v době závisti to ani jinak nejde.

4db575409c22dd3df24d570c77ad6a4b.jpg

 

Znám mnoho rodin, kde se dodržují tradice a kde kouzlo vánoc se snaží udržovat, ale také hodně rodin, pro které vánoce nic neznamenají.

Já sama mám vánoce moc ráda, mám ráda tu atmosféru, to kouzlo vánoční noci. A myslím, že se mnou spousty a spousty lidí, kteří dokáží otevřít svá srdce.

Vánoce je čas, kdy bychom měli jeden druhému odpustit vše zlé. Odpuštění je pokora, která k tomuto času patří. Pokora spolu s odpuštěním, přináší osvobození a mír. Nezapomínejme na to, že jsme všichni stejní, jeden jako druhý a pokud se nám na druhém něco nelíbí , v podstatě nedokážeme přijmout sami sebe. Jsme stejní, používáme stejná slova, stejná gesta, reakce, zkrátka vše. Je čas se přijmout a otevřít se sobě, odpustit sobě i jim.b42d4b5807118363b5fc572023c1b153.jpg

Užijte si tento čs v klidu a lásce, zavzpomínejte na ty, kteří tady s námi již nejsou, aby až bude štědrý den jste byli svobodní a nezatížení zbytečným smutkem a výčitkami. Hodně štěstí všem!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář